FAQ / Informácie
pre študentov

Zoznam častých otázok a odpovedí súvisiacich s našimi kurzami. V prípade, že predsa nenájdeš odpoveď, určite nás kontaktuj emailom.

Online kurzy

Ako prebieha online kurz?

Všetky online kurzy na Skillmea sú vytvorené vo forme videotutoriálov, teda inštruktážnych videí. Po úspešnej objednávke online kurzu máš celý obsah kurzu ihneď dostupný a môžeš ho študovať cez svoj laptop, počítač, mobil alebo tablet. Súčasťou online kurzov sú aj materiály na stiahnutie, ktoré nájdeš v záložke Materiály pod videom v študentskej sekcii. V kurze sa môžu nachádzať aj domáce zadania, ktoré odporúčame vypracovávať. V prípade otázok alebo nejasností napíš svoju otázku do sekcie Q&A, ktorá sa nachádza pod videom v študentskom rozhraní.

Sú vaše online kurzy vhodné pre začiatočníkov?

Naše online kurzy sú určene pre začiatočníkov, ale aj pre mierne pokročilých či pokročilých. Pri každom online kurze je uvedná náročnosť daného kurzu, t.j. pre koho je tento kurz určený (začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý) a či sú potrebné predchádzajúce znalosti.

Ako funguje prihlasovanie do kurzu? Môžem študovať na viacerých zariadeniach?

Do kurzov sa prihlasuješ so svojím emailom a študovať môžeš kdekoľvek, kde máš pripojenie na internet. Môžeš študovať doma na svojom PC, v práci na laptope alebo vo vlaku na mobile.

Môžem vaše online kurzy pozerať, keď som offline? Dajú sa videá sťahovať?

Keď nemáš pripojenie na internet, kurzy sa pozerať nedajú. Musíš byť online. Videá z kurzov nie je možné sťahovať.

Ako funguje predplatné online kurzov?

Predplatné online kurze funguje na princípe, že si objednáš predplatné a počas platnosti tohto predplatného máš neobmedzený prístup do VŠETKÝCH online kurzov. Po vypršaní platnosti predplatného tento prístup strácaš, predplatné si môžeš kedykoľvek obnoviť.

Budem mať prístup do už absolvovaných kurzov aj po skončení predplatného?

Nie, nebudeš. Pokiaľ tvoje predplatné online kurzov vyprší a stratí platnosť, prístup do kurzov stratíš. Predplatné si však môžeš kedykoľvek predĺžiť a opäť tak získať prístup ku kurzom.

Je možné objednať predplatné na splátky?

Mesačné ani ročné predplatné online kurzov na splátky objednať nie je možné. Doživotný prístup do všetkých online kurzov však na splátky objednať môžeš, ohľadom podmienok nás prosím kontaktuj.

Mám predplatné. Dostanem certifikát po absolvovaní každého kurzu?

Áno, certifikát o absolvovaní získavaš z každého jedného absolvovaného kurzu. Je to certifikát na tvoje meno, s ktorým sa môžeš preukázať na pohovore, v práci a pod.

Mám zakúpený kurz (predplatné), ale nevidím žiadne kapitoly v danom kurze. Čo s tým?

Vypni si Adblock alebo iné rozšírenie do prehliadača na blokovanie reklamy a všetko bude v poriadku. Prípadne, ak si na starom neaktualizovanom prehliadači typu Internet Explorer, nainštaluj si prosím Chrome.

Budú mi vaše kurzy fungovať na Macu, Windowse, Linuxe?

Videá si spustíš na všetkých platformách - na MacOS, Windows, Linux. Ak by si však mal problém s prehrávaním videí, vyskúšaj najskôr aktualizovať prehliadač alebo vypnúť rozšírenie v prehliadači, ktoré blokuje reklamu.

Niektoré online kurzy sú určené len pre operačný systém MacOS (napr. Programovanie iOS aplikácií, Final Cut Pro, Sketch). Software používaný v kurzoch môže byť tiež určený len pre niektorý z operačných systémov, vždy si pozorne prečítaj popis kurzu.

V prípade akýchkoľvek nejasností využi naše kontaktné centrum, radi ti poradíme.

Platby a financovanie

A čo štátna pomoc?

Ak si evidovaný ako nezamestnaný na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, využi možnosť preplatenia online kurzov cez projekt KOMPAS+. Po schválení žiadosti ti úrad práce preplatí 100% nákladov na kurz. Viac informácií nájdeš na tejto stránke, prípadne nás kontaktuj emailom alebo telefonicky na čísle 0949 428 812 a radi ti pomôžeme s vyplnením potrebných tlačív.

Tlačivá na stiahnutie: tlačivo - požiadavka na rekvalifikáciu

Keď nebudem spokojný s kurzom, vrátite mi peniaze?

Áno, ak nebudeš spokojný, vrátime Ti plnú sumu do 14 dní od objednávky.

Ak máš akékoľvek ďalšie otázky, radi ti na ne odpovieme na adrese info@skillmea.sk

Ponúka Skillmea možnosti financovania?

Áno, ponúkame možnosť platiť mesačne. Viac informácií o mesačných platbách za prístup do online kurzov nájdeš tu.

Ak máš akékoľvek ďalšie otázky, radi ti na ne odpovieme

Poslať email